karty pracy


Objaśnienie kart

 

Forma karty:

 

Można pobrać dany szablon, który jest na stronie przedmiotowej i z edytować go poprzez edytor plików PDF czy poprzez inny program, który pozwala na taką edycję, lub można wykonać szablon samodzielnie, ale musi zawierać wszystkie elementy, które zostały zawarte w poniższych szablonach.

 

Szczegóły wykonywania Kart Pracy:

 

 

- Podstawowe elementy każdej karty

 

Tutaj OBOWIĄZKOWO praca musi posiadać: Tytuł, imię i nazwisko oraz podstawowy opis tematu. Bez tego praca nie będzie sprawdzana i uczeń otrzyma adekwatną ocenę.

 

- Techniczne wymagania

 

Prace najlepiej wykonać w dokumentach google. Można oczywiście też ją wykonać w zwykłym wordzie czy też w innym edytorze, tylko żeby praca mogła być odczytana przez nauczyciela. Jeśli chodzi o czcionki, zalecane jest by praca była napisana czcionkąTimes New Roman, rozmiar 13. Oczywiście można użyć teżinnych czcionek w pracy, o ile praca jest estetyczna i czytelna. Całość pracy powinna być napisana min. na jedną stronę A4 (chyba, że na zajęciach zostanie podane inaczej).

 

- Dodaj obrazy/gify do swojej pracy!

 

Można też tutaj zamieścić obraz/gif który prezentuje dane zaklęcie. Jeśli nie ma danego obrazka/gifu w źródłach (m.in. na Pottermore) można wykonać samodzielnie obrazek/gif prezentujący dane zaklęcie. Jest to oczywiście nieobowiązkowe, ale jeśli są, to zawsze w pewnym stopniu podnosi ocenę za Kartę Pracy.

 

- Dodatkowe informacje

 

Tutaj mam na myśl występowanie zaklęcia w HP, Pottermore.