transmutacja organiczna flory


 

Transmutacja organizmów żywych to jedna z najbardziej skomplikowanych dziedzin magii. Znacznie jest łatwiej dokonywać przemiany np. przedmiotów w inne przedmioty niż dokonywać przemian na organizmach żywych choćby ze względu na to, że są to ogranizmy "bardziej rozbudowane wewnętrznie". Przy definiowaniu flory pomaga nam mugolska wiedza, która mówi nam, że:

 

 

Flora - ogół gatunków roślin występujących na określonym obszarze w określonym czasie.  Ponadto Flora utożsamiana do dzisiaj jest z królestwem roślin.

 

Transmutacja organiczna roślinna jest prostsza od zwierzęcej, ale do jej wyćwiczenia potrzeba sporo czasu. Na początku należy zająć się zamianą małych roślin, najlepiej z tego samego gatunku, a dopiero potem brać się za zamianę większych roślin (w tym drzew) lub do transmutacji międzygatunkowej.

 

Powinniśmy najpierw wiedzieć kilka rzeczy na temat tego, w co chcemy zamienić naszą roślinę (nazwę rośliny, kształt, zapach, smak). Roślina, która powstała poprzez transmutowanie nie ma takich samych magicznych właściwości, jakie posiada wyhodowana, znaleziona lub kupiona.

 


Rodzaje grup Flory


- Grzyby

- Mszaki

- Paprotniki

- Rośliny nagonasienne

- Rośliny okrytonasienne