Prawa transmutacyjne


 

Tutaj nie wiele trzeba tłumaczyć, dlaczego powstały prawa transmutacyjne: Z bardzo prostej przyczyny - tak jak w mugolskim życiu, czy w naturze - w transmutacji również muszą wystąpić pewne prawa, które obowiązują nas wszystkich. 

 


Prawa Cristoffa


 

I prawo Cristoffa: "Transmutacja jest tym bardziej złożona, im bardziej złożony jest subprodukt i produkt transmutacji."

 

Objaśnienie: I Prawo jest w sumie dość logiczne. Dużo łatwiej będzie nam przemienić np. białą kartkę papieru w niebieską kartkę papieru niż np. człowieka w zwierzę, bo tu mamy styczność z żywymi organizmami - co wskazuje na to, że taka transmutacja jest po prostu bardziej złożona i potrzeba więcej naszych umiejętności i doświadczenia w takich przemianach, by je wykonać bez komplikacji.

 

II prawo Cristoffa: "Wszystko na świecie jest materią, więc można to poddać przemianie transmutacyjnej. Jedyną rzeczą, której nie można transmutować jest próżnia kosmiczna."

 

Objaśnienie: Z II Prawa możemy wywnioskować, że wszystko co nas otacza można przetransmutować.

 


PRAWA GAMPA


 

I Prawo Gampa"Przetransmutować można każde ciało stałe, ciecz i gaz znajdujące się w przestrzeni."

 

Objaśnienie: Zdaniem Pana Gampa wszystko na świecie znajdujące sie w przestrzeni kosmicznej można poddać przemianie transmutacyjnej. Czyli I prawo Gampa jest w pewien sposób podobne do II prawa Cristoffa.

 

II Prawo Gampa: "Każdy obiekt można dowolnie przemieniać, zwiększać ilość, powiększać."

 

Objaśnienie: Wszystko można powiększyć i zwiększyć jego ilość i właściwie wszystko z tym czymś zrobić wystarczy mieć cokolwiek czyli nie może to być próżnia. Oczywiście dziś wiadomo, że mamy o wiele więcej możliwości, nie tylko wymienione w II prawie Gampa. 

 

Są to podstawowe prawa, które rządzą transmutacją i są jako pierwsze formalnie uznane. Oczywiście ani Cristoff, ani Gamp nie byli nieomylni. Jako ze prawa Gampa prawdopodobnie powstały później, to do nich przypisano wyjątki, zwane dzisiaj jako 5 wyjątków od praw Gampa.

 

Wyjątki:

 

- Nie można z niczego stworzyć jedzenia, można powiększać jego ilość, jeżeli już jakieś mamy. Nie można również przetransmutować istniejącego produktu w inny.

 

"- To naprawdę banalne - stwierdził skromnie Longbottom. - Byłem tu jakieś półtora dnia, strasznie zgłodniałem i chciałem czegoś do jedzenia. Wtedy otworzyło się przejście do Świńskiego Łba. Poszedłem tam i spotkałem Aberfortha. Zaopatruje nas w jedzenie, z jakiegoś powodu to jedyna rzecz, której ten pokój nie robi.

- No cóż, jedzenie to jeden z pięciu Podstawowych Wyjątków od Praw Gampa o Elementarnej Transmutacji - oznajmił Ron ku ogólnemu zdumieniu. "

 

- Nie można transmutować pieniędzy.

- Nie można transmutować metali szlachetnych.

- Transmutacja w próżni nie jest możliwa.

 - Obiekt raz przetransmutowany nie może ulec ponownej transmutacji.


Prawo jednolitości transmutacji


 

„Zmiana transmutacyjna jest mniej złożona, kiedy transmutujemy przedmioty tego samego materiału lub organizmy tej samej grupy.”

 

Objaśnienie: Prawo to mówi nam o tym, że łatwiej zmienić drewniany stół w drewniane krzesło niżeli w blaszany kubek. Prawo to zweryfikował dokładnie i opracował profesor egipskiej szkoły magii, Jaron Svoray. Udowodnił również, że łatwiej zmienić zwierzęta tej samej grupy np.: ssaki, gady, płazy, ryby, ptaki. Łatwiej zmienić ptaka w ptaka niżeli gada w płaza. Profesor Svoray opracował również prostsze zaklęcia zmiany większych przedmiotów, z których korzystamy po dziś dzień.


Postulat Lebiediewa


 

"Należy przekształcać wyłącznie zwierzęta w kierunku niższych szczebli drabiny ewolucyjnej".

 

Objaśnienie: To prawo jest szczególnie przydatne, kiedy dokonujemy przemian na zwierzętach.