rozszczepienie i pierwsza pomoc po rozszczepieniu


Rozszczepienie jest bardzo nieprzyjemne dla każdego czarodzieja. Zdarza się to, gdy czarodziej nie jest dobrze przygotowany, a jego wola jest zbyt słaba. Skutki rozszczepienia są bolesne, ponieważ powstają głębokie i trudne do wyleczenia rany lub w drastyczniejszym przypadku - kończyny oddzielą się od ciała. W tym drugim przypadku musielibyście czekać na Czarodziejskie Pogotowie Ratunkowe, żeby was z powrotem poskładało. Oczywiście nie zawsze to jest tak groźne, bo czasem może się skończyć na samej utracie włosów lub paznokci, ale lepiej nie ryzykować rozszczepieniem.

 

Jeden ze skutków rozszczepienia

Jednak jak dojdzie u kogoś do rozszczepienia, to możemy jej pomóc esencją dyptamu i eliksirem Szkiele-Wzro

Jak działają oba środki?

Wszystkie części dyptamu, czyli  łodygę, kwiaty, sok z owoców, korzenie i liście - są wykorzystywane do leczenia i sporządzania eliksirów. Szczególnie sok z owoców ma duże właściwości regeneracyjne i używany jest m.in. do leczenia ran. Z kwiatów i liści można robić okłady, a także jeść je na surowo, by przyśpieszyć gojenie. Oczywiście, nie są to wszystkie możliwości, jakie daje nam dyptam. Roślina ta jest składnikiem bardzo wielu wywarów i z jej pomocą możemy np. zwiększać możliwości obronne organizmu, uśmierzać ból. Najbardziej znanym i ogólnodostępnym lekiem z dodatkiem korzeni i soku z dyptamu jest właśnie esencja dyptamu (praktykę można znaleźć pod tematem szóstym)

Eliksir Szkiele-Wzro powoduje odtworzenie kości, które utraciliśmy. Nie jest to najprzyjemniejszy lek podczas zażywania, gdyż pali w usta i gardło, dusi i wywołuje kaszel. Jak na właściwości magiczne, proces odrastania kości przy użyciu Szkiele-Wzro jest bardzo powolny.