aportacja i deportacja


 

Deportacja to znikanie przed teleportacją a aportacja to pojawianie się po jej zakończeniu.

 

Zaklęcie antydeportacyjne — zaklęcie używane do uniemożliwienia deportacji na pewnym terenie przez określony czas. Może być również stosowane do ochrony obszaru lub uwiezienia ofiary. To zaklęcie zostało rzucone przez Albusa Dumbledore'a podczas bitwy w Departamencie Tajemnic, aby zapobiec ucieczce Śmierciożerców z Ministerstwa Magii. Prawdopodobnie to zaklęcie zostało rzucone na wioskę Hogsmeade w 1998 roku, co uniemożliwiło Harry'emu Potterowi i jego przyjaciołom deportację. Także prawdopodobne zaklęcia antydeportacyjne są jednym ze środków bezpieczeństwa stosowanych przez Bank Gringotta. Wielka Sala jest czasowo wyłączana spod działania zaklęcia, kiedy uczniowie szóstego roku biorą lekcje teleportacji.

 

Zasada ce−wu−en — zasada zapewniająca udaną teleportację, składająca się z trzech kroków: celu (C), woli (W) oraz namysłu (N).

 

Wilkie Twycross, instruktor teleportacji pracujący w Ministerstwie Magii nauczał, że do nauki tej sztuki potrzebna jest właśnie znajomość zasady ce-wu-en. Osoba teleportująca się na początku musi skupić się na celu podróży, później natężyć wolę, aby znaleźć się w przestrzeni celu. Na końcu osoba teleportująca musi obrócić się w miejscu i użyć namysłu, aby osunąć się w nicość, a następnie pojawić w miejscu docelowym. Umiejętność ta jest trudna do nauczenia się, jednak wydaje się, że każdy czarodziej, który będzie chciał opanować sztukę teleportacji, dokona tego po wielu ćwiczeniach i próbach.

 

Kroki:

 

1.Najpierw należy skupić się na celu teleportacji.

2.Następnie trzeba natężyć wolę, aby znaleźć się w przestrzeni celu.

3.Na koniec konieczny jest obrót w miejscu, w czasie którego osoba teleportująca się używa namysłu, chcąc osunąć się w nicość.

 

Czarodzieje używają różdżek do teleportacji, które wyzwalają w nich więcej mocy, a co za tym idzie czynność przychodzi łatwiej. Bardziej doświadczeni magowie tacy jak Tom Marvolo Riddle albo Albus Dumbledore nie potrzebują do teleportacji różdżek ze względu na swoją ogromną moc.