Ogień


Szatańska Pożoga (ang. Fiendfyre) — czarnomagiczne zaklęcie wytwarzające wielkie ogniste duchy spalające wszystko na swojej drodze, włączając w to nawet niezniszczalne substancje jak horkruksy. Zaklęcie to jest tak potężne, że tylko nieliczni czarodzieje są w stanie nad nim zapanować.

Szatańska Pożoga przybierała postacie drapieżnych ognistych zwierząt, które paliły wszystko, co napotkały na swojej drodze. Tym zaklęciem można było zabijać ludzi, a także unicestwiać horkruksy. W książce właśnie od ognia Pożogi zostaje zniszczony Diadem Roweny Ravenclaw – horkruks.

 

 

Zamrożenie ognia

Frigidum ignio - zamrażanie płomieni

Chwyt: alfa

Manipulacja: haczyk

Opór: 2

Symbol w równaniu: Fi

*Podchodzi do jednego z ognisk, które się rozpaliło na szkolnych błoniach i skupiła się uważnie nad tym, by ten ogień zamrozić. Wiedząc, że jego opór wynosi 2, wyjęła różdżkę z kieszeni i chwyciła ją między kciukiem a pozostałymi palcami z ręką wyprostowaną w łokciu i uniesioną na wysokość ognia. Wykonała  nie dotykając substratu, dynamiczny półobrót nadgarstka wypowiadając wyraźnie* Frigidum ignio! *ogień z powodzeniem zamroził się*

 

Ogień =Fi> Zamrożony ogień

Informacje odnośnie zaklęcia:

  • Zaklęcie to opiera się na zewnętrznym cyklu żywiołów polegającym na usunięciu z niego nadmiaru ciepła. Ogień poddany takiemu zaklęciu, nie wywołuje bólu, lecz delikatnie łaskocze, jego barwa zmienia się na błekitną.
  • Ogień nie niszczy obiektów, sprawia wrażenie rozprzestrzeniającego się pożaru.
  • Ze względu na uniwersalny charakter tego zaklęcia znajduje ono szerokie zastosowanie w gaszeniu pożogi pochodzenia magicznego przez Interwencyjne Służby Ministerstwa Magii.
  • Raz zamrożony ogień nie może być odczarowany, dlatego nie istnieją zaklęcia transmutacyjne o odwrotnym działaniu. Powstały pod wpływem zaklęcia ogień może zostać ugaszony ziemią lub wodą.