znani animagowie


 

Jak już mówiliśmy wcześniej, zarejestrowanych w rejestrze Animagów jest siedem. Mowa jest o tym w Harrym Potterze i Więźniu Azkabanu. Poniżej wstawiam fragment, w którym jest o tym mowa: 

 

 

Poniżej są postacie, które są znane, ale nie koniecznie są wpisane do Rejestru. 

 


Falco Aesalon

 

Życie: Starożytna Grecja, ok. 500 r. p.n.e.

Zwierzę: sokół

 

Pierwszy odnotowany animagbrak systemu rejestracji

 

Życiorys w skrócie: W zasadzie nie za wiele wiemy o nim i o jego życiu po za tym, że był pierwszym odnotowanym Animagiem i mógł przemienić się w sokoła. Ukazała się ta informacja w Pottermore w artykule: Wszystko, o czym nie wiesz na temat Animagii.

 Morrigan

 

Życie: -

Zwierzę: kruk

 

Życiorys w skrócie: Była to sławna irlandzka czarownica czystej krwi, będąca animagiem. Była przodkiem Williama oraz Izoldy Sayre. Potrafiła zamienić się w kruka. Morrigan była przodkiem Williama Sayre, który nazywał córkę Izoldę "Morrigan", ze względu na jej zamiłowanie do wszystkich rzeczy naturalnych, kiedy była młoda.

 Lisette de Lapin

 

Życie: XV wiek

Zwierzę: Biały królik

Rejestracja: Brak systemu rejestracji

 

Życiorys w skrócie: Jest to słynna francuska czarownica nieznanego statusu krwi, która w 1422 roku w Paryżu została oskarżona o uprawianie czarów. Ku zdumieniu strzegących jej mugoli, uciekła z więziennej celi i prawdopodobnie będąc animagiem – pod postacią białego królika przepłynęła kanał La Manche w kociołku z żaglem. Podobno ów królik był potem zaufanym doradcą na dworze króla Henryka VI.

 Czara Mara

 

Życie: -

Zwierzę: królik

 

Życiorys w skrócie: 

 

 

Źrodło: Jest o niej mowa w baśni  Barda Beedle'a "Czara Mara i jej gdaczący pieniek" która była napisana w  XV wieku.

 

 Cliodna

 

Życie: Średniowiecze

Zwierzę: Ptak morski

Rejestracja: Brak systemu rejestracji

 

Życiorys w skrócie:  Jest to czarownica nieznanego statusu krwi. Irlandzka driada, żyjąca w średniowieczu. Była animagiem zmieniającym się w morskiego ptaka. Wspomagały ją trzy magiczne ptaszki. Leczyła chorych, śpiewając im do snu, ponadto mówiono, że może się zamienić w morską falę. Cliodne była umieszczona na talii kart z Czekoladowych Żab. We wrześniu 1991 roku Harry podniósł kartę Cliodne, która właśnie drapała się po nosie.

 Morgana LeFay

 

Życie: Średniowiecze

Zwierzę: ptak

Rejestracja: brak systemu rejestracji

 

Życiorys w skrócie: Była wrogiem nr 1 Merlina. Można by rzec że to była dwójka najpotężniejszych czarodziejów tamtych czasów. I tak jak Voldemort miał swoich śmierciożerców, tak Morgana miała morgańczyków - czarodziejów którzy byli zafascynowani jej mocą. Ostatecznie Merlin wygrał z Morganą.Minerwa McGonagall

 

 

Życie: 1935 - ?

Zwierzę: kot

Rejestracja: zarejestrowanaRita Skeeter

 

Życie: ok. 1960 – obecnie

Zwierzę: żuk

Rejestracja: niezarejestrowanySyriusz Black

 

Życie: 1959/60–1995

Zwierzę: duży czarny pies

Rejestracja: niezarejestrowanyPetter Pettigrew

 

Życie: 1960–1998

Zwierzę: szczur

Rejestracja: niezarejestrowanyJames Potter

 

Życie: 1960–1981

Zwierzę: jeleń

Rejestracja: niezarejestrowany