Kim jest metamorfomag? Czym się różni of animaga?


 

Metamorfomagia to dziedzina magii, która polega na zmianie wyglądu czarodzieja w dowolnym miejscu i czasie bez pomocy mugolskich sposobów (np. nożyczek, skalpela).Jest to trudna, jednak łatwiejsza od animizacji sztuka zmiany wyglądu. Wykonuje się ją (podobnie jak animizacje) bez różdżki. Czarodzieje, którzy posiadają tę umiejętność nazywają się  metamorfomagami. Nie można się tej umiejętności jednak nauczyć, gdyż z tą sztuką trzeba się urodzić, dlatego też na świecie jest tak niewiele metamorfomagów. Świetni są też w kamuflażu.

 


Jak oni to robią?


 

Jeżeli metamorfomag chce zmienić swój wygląd, najpierw myśli o rzeczy, którą chce zmienić (np. włosy)  na jaki kolor i jak długie mają być w tym przypadku włosy. Wtedy zachodzi reakcja, komórki pierwotnego koloru włosów "umierają", a zastępują je komórki nowego koloru. Jeżeli chcemy wydłużyć włosy, to komórki włosów wydłużają się i "rodzą się" nowe. Jeżeli chcemy zmienić kształt np. nosa, to komórki nosowe zmieniają swój kształt w taki sposób, aby zmienić kształt nosa na taki, jaki chce czarodziej.

 


Przykłady przemian metamorfomaga:
Podobieństwa i różnice pomiędzy animagiem a metamorfomagiem


Podobieństwa:

 

- Mogą bez użycia różdżki dokonać przemiany,

- Mogą użyć swojej umiejętności do działalności przestępczej (i nie tylko)

 

Różnice:

 

- Animagiem można zostać po odbyciu kursu, a bycia metamorfomagiem nie da się nabyć czy się nauczyć, bo z tą umiejętnością trzeba się urodzić.

- Animag przemienia się w jedno, konkretne zwierzę, a metamorfomag przemienia poszczególne części swojego ciała (np. zmienia kolor włosów, kształt twarzy)

- Metamorfomag nie może zamienić się w zwierzę. Może jedynie wybrane części ciała zamienić na zwierzęce: np nos w świński. Nie może też porozumiewać się ze zwierzętami. Tylko animag może porozumieć się z innymi zwierzętami (Np. Syriusz jako animag mógł porozumieć się z Krzywołapem)