Czym jest Animagia?Jest to niezwykle trudna i niebezpieczna sztuka wymagająca wielu lat testów, egzaminów i formalności. Z tego powodu zarejestrowanych jest tylko 7 takich czarodziejów. Umiejętność Animagii wymaga talentu zarówno w dziedzinie Transmutacji jak i Eliksirów.

 

Animagia - jest to odłam w transmutacji, dziedzina magii polegająca na przemianie w różne organizmy żywe. Jest ona przykładem transmutacji psychicznej. Tę sztukę przemiany wymyślił i opracował Samuel DeLion wraz ze swoim przyjacielem - Tommy'm Nayerem. 

  


Kim jest Animag?


 

Animag - czarownica lub czarodziej, którzy potrafią przemienić się w dowolnej chwili w zwierzę.

 

Przemiana w Animaga jest niewyobrażalnie trudna, szczególnie ze względu na proces nauki tej czynności, który jest skomplikowany, wymaga dużo czasu i może skończyć się bardzo źle. Dlatego też uważa się, iż mniej niż jedna osoba na tysiąc czarodziejów i czarownic jest Animagiem. 

     

 


Czarodziej przemieniony w zwierzę - czy ma zmysł zwierzęcia czy zachowuje swój, ludzki zmysł?


 

Kiedy znajdują się w stanie przemiany, zachowują większość umiejętności ludzkiego myślenia, poczucia własnej tożsamości, a także wspomnień. Nawet jeśli przyjmują zwierzęcą formę dość często, długość ich życia nie ulegnie zmianom. Jakkolwiek, ich uczucia i emocje będą uproszczone oraz odczują wiele zwierzęcych potrzeb, odpowiednich dla gatunku zwierzęcia w jakie się przemieniają. Może to być chociażby potrzeba zjedzenia tego, czym żywi się ich animagiczna forma.

 


Na co powinni uważać animadzy(lub przyszli animadzy) i co powinni mieć na uwadze  ?


- Można trafić do Azkabanu za nie pisanie do Rejestru Animagów.

 

Jest to bardzo kuszące - nie wpisać się do Rejestru Animagów : Ministerstwo nie wie o Twojej zdolności, nie możesz być monitorowany przez Ministerstwo, czy  nie wykorzystujesz swoich umiejętności w niedozwolony sposób - to możemy przechytrzyć całe Ministerstwo i nie tylko! Możemy  pisać plotki do "Proroka Codziennego" (tak jak w przypadku Rity Skeeter), działać jako szpiedzy itd...jednak należy liczyć się z tym, jak prawda wyjdzie na jaw (np. poprzez donos do Ministerstwa) to zapewnimy sobie pobyt w Azkabanie i po odbyciu kary wpis do rejestru.

 

- Proces jest bardzo ryzykowny i niebezpieczny.

 

Szerzej jest to opisane TUTAJ .

 

-Ktoś może nas zmusić do wrócenia do pierwotnej postaci.

 

Szerzej jest to opisane TUTAJ .

 

-Nie można wybrać sobie zwierzęcia, w które zamienisz się jako animag

 

Szerzej jest to opisane TUTAJ

 


Dlaczego powstał Rejestr Animagów?


Animagia była praktykowana od stuleci przez magicznych obywateli, nie mniej jednak nie było to tak dobrze kontrolowane przez Ministerstwo Magii jak w ówczesnych czasach. Dawniej ministerstwo miało duże problemy z kontrolowaniem użycia dobrych czarów, a co dopiero bardziej zaawansowanych.


Animadzy świetnie sprawdzają się jako szpiedzy i przestępcy. Ze względu na to powstał Rejestr Animagów, w którym należy podać swoje dane osobowe, a także szczegółowy opis wyglądu stworzenia, w które chce się przemieniać. Zazwyczaj dzieje się tak, że ludzkie cechy szczególne, czy ułomności, będą również widoczne u animagicznej formy. Nie wpisanie się do Rejestru grozi zesłaniem do Azkabanu.

Ciekawostka

 

O rejestrze animagów dowiadujemy się w "Harrym Potterze i więźniu Azkabanu", podczas rozmowy Hermiony Granger i Remusa Lupina we Wrzeszczącej Chacie.